Ćwiczę ale nie chudnę.

Poważna młoda kobieta pozuje podczas diety brązowowłosa dziewczyna próbuje schudnąć

Ćwiczę ale nie chudnę. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nie widzisz efektów swojej pracy? Przyczyn może być kilka. Podamy najczęstsze przyczyny tego, że ćwiczysz i nie widzisz efektów.

Brak zmiany w nawykach żywieniowych

Musisz pamiętać, że jeżeli chcesz osiągnąć sukces to droga na skróty nie jest rozwiązaniem. Regularne treningi są bardzo ważne ale należy też zwrócić uwagę na to co i jak jemy. Warto zamienić gotowe produkty na przygotowanie samemu posiłków. Jedzenie większej ilości warzyw i owoców. Spożywanie odpowiedniej ilości wody. I pamiętaj, że wody smakowe, gotowe soki nie są najlepszym rozwiązaniem. Znajduje się w nich duża ilość cukrów. A takie napoje nie ugaszą pragnienia.

Zły bilans kaloryczny.

Jeżeli ćwiczysz regularnie to Twoje zapotrzebowanie kaloryczne się zmieniło. Inny jest dzienny bilans kcal dla kobiet i mężczyzn. Ważne jest to jaki tryb życia prowadzisz, czy poruszasz się wyłącznie samochodem, czy jeździsz rowerem lub chodzisz pieszo do pracy. To jaki masz rodzaj pracy. Inne zapotrzebowanie jest dla tych, którzy pracują ciągle w ruchu, a inne dla tych co mają pracę siedzącą.

Kolejnym aspektem jest to, że spożywasz zbyt mały bilans kaloryczny. Owszem na redukcji stosuje się bilans ujemny, ale taki zmniejszony o 10% od właściwego zapotrzebowania. Jeżeli zbyt długo jesteś na ujemnym bilansie to Twój organizm przyzwyczai się do tego i nie będziesz tracić na wadze.

Wykonujesz zły trening

To najczęstsza przyczyna z jaką się spotykamy jako trenerzy personalni w Prohab. Osoby, które chcą schudnąć myślą, że najlepszy jest trening cardio. Nie można zapominać o ćwiczeniach siłowych. To dzięki takim ćwiczeniom możesz zbudować wymarzoną sylwetkę. Istotą jest właściwa proporcja wykonywania treningów. Pamiętaj też o regeneracji. Twoje mięśnie i organizm potrzebują odpoczynku. Jeżeli zapomnisz o dniach nie treningowych to będziesz bardziej narażony na kontuzję.

Trenuj w PROHAB

Jesteśmy grupą specjalistów, którzy kładą nacisk na mądre podejście do treningów i efektów jakie możesz uzyskać. Jeżeli zdecydujesz się na trening personalny to nie obiecamy Ci, że schudniesz z dnia na dzień 10kg. Ale nauczymy Cię prowadzenia zdrowego trybu życia. Z Twojej strony liczymy na chęci i zaangażowanie na treningach, a my jako profesjonaliści zadbamy o to, aby każdy trening był jak najbardziej efektywny. Zadbamy o Twoje lepsze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Trenując w PROHAB, trenujesz umysł i ciało.

Zdjęcie:

<a href=”https://pl.freepik.com/zdjecia/kobieta”>Kobieta zdjęcie utworzone przez lookstudio – pl.freepik.com</a>